Buzzcuit: de nieuwe manier om via de koffiehoek met elkaar verbonden te blijven?
Wie in aanraking komt met Het Nieuwe Werken wordt bedolven onder de voordelen die het oplevert. Je hoort echter weinig over eventuele nadelen. Ieder voordeel heeft zijn nadeel, toch? Of op z’n minst, eufemistisch gesteld, een uitdaging?
De naar onze mening vier belangrijkste uitdagingen voor de moderne kenniswerker hebben we binnen het programma Future Workspaces van Novay de ‘Four challenges’ genoemd:
- In touch
- In sync
- In flow
- In control
In deze column lees je meer over de uitdaging ‘in touch’. Simpel gezegd: wanneer je minder op kantoor werkt, hoe blijf je op de hoogte van hetgeen er in het (werk)leven van je collega’s afspeelt?
In touch
De uitdaging ‘in touch’ heeft te maken met in hoeverre mensen zich met elkaar verbonden voelen. Het gaat hierbij zowel over mensen die elkaar goed kennen (sterke sociale band) als over mensen die elkaar een beetje kennen (zwakkere band). Je verbonden voelen met anderen en op de hoogte zijn van wat er speelt in het leven (zowel zakelijk als privé) van andere mensen is belangrijk. Het zorgt voor een goed sociaal netwerk, voor cohesie in een team en voor onderling vertrouwen. Allemaal zaken die essentieel zijn voor goede samenwerking.
Ik denk dat het Nieuwe Werken, waarin mensen flexibeler zijn de tijd en de plaats te kiezen om hun werk uit te voeren, ertoe leidt dat je elkaar minder ziet en meer via informatie technologie zal communiceren. Dit heeft gevolgen voor de hoeveelheid communicatie en ook voor de inhoud daarvan.
Om een voorbeeld te noemen, het zou weleens zo kunnen zijn jij en je collega’s elkaar minder treffen voor een informeel praatje in de koffiehoek. En al lijkt dit misschien geen groot gemis, juist dit soort momenten van informeel contact zijn heel belangrijk om op de hoogte te blijven van wat er speelt in een organisatie of bij een persoon, met andere woorden, om ‘in touch’ te blijven.
Daarnaast zijn dit bij uitstek het soort momenten waarop je ineens kunt ontdekken dat een collega precies de kennis of expertise heeft die je nodig had om een bepaald probleem op te lossen. Zo zei Eckart Wintzen ooit dat de koffiehoek de meest innovatieve plek in een bedrijf is omdat het dé plek is waar mensen van verschillende disciplines contact met elkaar hebben.
Meet Buzzcuit
Wanneer je minder vaak op kantoor werkt, zal je hoogstwaarschijnlijk minder contactmomenten in de koffiehoek op kantoor hebben. Om dit op te vangen, ontwikkelde het team waarin ik werk Buzzcuit. Het is een groot (46 inch) touch screen voor in de koffiehoek. Buzzcuit is zo ontwikkeld dat het collega’s inspiratie biedt en helpt om op de hoogte te blijven van elkaar en van wat er speelt in de organisatie. Op Buzzcuit wordt een constante stroom van berichten getoond. Er zijn berichten, ofwel ‘buzz’, in verschillende categorieen zoals mensen, projecten, rss- feeds en tweets (berichten op Twitter). Buzz is aan elkaar gelinked en aan externe nieuwsbronnen zodat de informatie op Buzzcuit continu wordt geupdate.
Door de buzz aan te raken kan een gebruiker inzoomen op een bericht en meer informatie en links vinden. Iemand die bij Buzzcuit in de koffiehoek staat kan op deze manier bijvoorbeeld over zijn collega’s zien wat ze op dat moment doen (twitter), waar ze aan werken (link met projecten) en wat hun expertise is (persoonlijk profiel). Maar hij of zij kan ook een filmpje op Youtube bekijken dat gelinkt is aan een project of via een rss feed het laatste nieuws lezen.
Evaluatiefase
Buzzcuit wordt op dit moment getest en geëvalueerd binnen Novay, de Rabobank en Ericsson. Eerste bevindingen van gebruikers zijn dat het leuk is om een profiel voor Buzzcuit aan te maken en zo zichtbaar te zijn voor collega’s. Ze vinden ook dat het een meerwaarde biedt om informatie van collega’s te zien die op dat moment niet aanwezig zijn. De komende maanden volgt een uitgebreidere evaluatie en in 2010 verdere ontwikkeling van de functionaliteit.
Natuurlijk is Buzzcuit niet de enige manier om verbonden te blijven met je collega’s. Ik ben echter heel benieuwd wat je van het concept vindt.
Op welke manier blijf jij met je collega’s verbonden die niet op kantoor aan het werk zijn?





Pingback: Het Nieuwe Samenwerken – Co-creatie met multitouch – Het Nieuwe Werken Blog – Verruimt uw inzicht in Het Nieuwe Werken
Pingback: Top 10 – De meest gelezen artikelen van 2009 – Het Nieuwe Werken Blog – Verruimt uw inzicht in Het Nieuwe Werken